30. Ulusal Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kongresi

KONGRE TARİHİ
24 Mayıs - 27 Mayıs 2021

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE YERİ
Grand Ankara Hotel and Convention Center

KONGRE WEB SİTESİ
www.cocukergen2020.com
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Ulusal Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kongre’mizin 2021 yılında otuzuncusunu düzenliyoruz. Böylesine önemli bir yıl dönümünde kongre düzenleme kurulunda yer alan üyeler olarak hem gurur, hem heyecan hem de büyük bir sorumluluk hissediyoruz.

Bu seneki kongre ana temamızı bu önemli yıl dönümü ile de örtüştüğünü düşündüğümüz “Ruhsal Gelişmeden, Ruhsal İyileşmeye: Köklerimiz, Değerlerimiz ve Sınırlarımız” olarak belirledik.

Bu yılki Ulusal Kongremizin Türkiye Cumhuriyeti’nin köklerinin atıldığı en önemli şehirlerimizden Başkentimiz Ankara’da olmasının da kongrenin amacı ve teması ile uyumlu olduğunu düşünüyoruz.

Tüm tıp alanları içinde ayrı uzmanlık dalı olmamız için yaşanan zor süreçler öncülük eden değerli meslektaşlarımızın uzun süreli çabaları ile aşılmış ve uzmanlık alanımız bugün aranan, öncelikli olarak tercih edilen ve prestijli bir konuma gelmiştir. Bilim alanımız ve camiamızın kökleri ve değerlerinin bilinmesi gelecek için hedefler ve amaçlar oluşturulması açısından kaçınılmazdır. Bu değerler ve amaçlar doğrultusunda da sınırlarımızın ne olduğu daha net çizilebilir.

Özellikle son yıllarda alanımız ciddi sınır ihlallerine maruz kalmıştır. Bu ihlaller sadece bizi değil hasta ve hasta yakınlarını da olumsuz şekilde etkilemektedir.

Değerler, sınırlar ve amaçların tartışılmasında her nesilden meslektaşımızın fikirleri önemlidir ve her nesil birbirine birçok şey öğretebilir.

Köklerimizden bahsettiğimizde, camiamızın birçok değerli klinisyen, akademisyen, bilim insanı yetiştirdiğini gururla söyleyebiliriz. Bu kongremizde alanında duayen sayılabilecek meslektaşlarımızı, daha genç meslektaşlarımızla buluşturmak amacıyla çeşitli kurslar ve konferanslar düzenlemeyi planlamaktayız. Gene her yaş grubundan meslektaşlarımızın panel, poster ve sözel bildiri önerilerini heyecanla beklemekteyiz. Gene komisyon toplantıları için uygun zaman ve yer ayarlamaları yapmaya ayrı bir özen göstermek istiyoruz.

Bu yıl da mümkün olan en fazla sayıda asistanımıza kayıt ve otelde konaklama bursu vermeyi planlıyoruz.

Bu seneki kongremiz Ramazan ayı ve Bayramı nedeni ile alışılmışın biraz daha öncesinde 24-27 Mayıs 2021 tarihleri arasında planlandı.

“30. Ulusal Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kongre”si Ankara’nın en merkezi ve ulaşım için en uygun konumunda yer alan“Grand Ankara Hotel & Convention Center” da 24-27 Mayıs 2021 tarihleri arasında düzenlenecektir.

Katılım ve desteklerinizi bekliyor, Ankara’nın güzel bahar günlerinde, bilimsel, akademik, entelektüel ve sosyal ortamında vekuşakların kaynaşacağını dilediğimiz bu kongrede sizleri görmeyi temenni ediyoruz.

Saygılarımızla

Kongre Eş Başkanları

Prof. Dr. Ayşen Coşkun - Prof. Dr. Eyüp Sabri Ercan

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin